ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Zasady montażu wodomierza – podlicznika do opomiarowania wody bezpowrotnie zużytej (podlewanie ogrodu).

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2023-07-13 14:40:20 przez Administrator Systemu

Akapit nr - brak tytułu

Zasady montażu wodomierza – podlicznika do opomiarowania wody bezpowrotnie zużytej (podlewanie ogrodu).
 
  1. Odbiorca na własny koszt i we własnym zakresie wykonuje wszystkie prace związane z budową podejścia pod wodomierz – podlicznik, łącznie z zakupem wodomierza i jego montażem.
  2. Zainstalowany wodomierz – podlicznik jest częścią instalacji wewnętrznej Odbiorcy i koszty związane z jego montażem, utrzymaniem oraz legalizacją (co 5 lat) ponosi właściciel instalacji.
  3. Miejsce wbudowania podlicznika powinno być suche, łatwo dostępne dla montażu, demontażu i kontroli oraz odczytu wskazań wodomierza zgodnie z normami i przepisami prawa.
  4. Montaż podlicznika dopuszczany jest tylko w układzie szeregowym, za wodomierzem głównym i zaworem antyskażeniowym.
  5. Podlicznik należy zamontować wewnątrz budynku, bezpośrednio na ścianie zewnętrznej, za którą znajduje się zawór czerpalny do podlewania (odległość nie większa niż 2 m) lub w studni wodomierzowej zlokalizowanej na terenie posesji.
  6. Na odcinku instalacji między podlicznikiem a zaworem czerpalnym nie może być zamontowana żadna kształtka umożliwiająca dodatkowe podłączenie lub pobór wody. Instalacja nie może być także wbudowana w ścianę lub zabudowana.
  7. Przed podlicznikiem należy zamontować zawór odcinający. Sposób zamontowania zestawu podlicznika powinien umożliwić odwodnienie instalacji za podlicznikiem (w okresie zimowym).
  8. Wodomierz - podlicznik powinien być zamontowany zgodnie z dokumentacją techniczną producenta – zalecana pozycja pozioma.
  9. Zamontowanie podlicznika należy zgłosić do odbioru w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w formie: pisemnej, osobiście lub telefoniczne pod nr (89) 512 – 91 – 10 lub 603 – 154 – 579.
  10. Pracownik wyznacza termin odbioru i zaplombowania podlicznika w ciągu 7 dni od dokonania zgłoszenia przez Odbiorcę usług.
  11. Naliczanie bezpowrotnie zużytej wody następuje od momentu odbioru i zaplombowania podlicznika.
  12. Za odbiór i zaplombowanie podlicznika Zakład pobiera opłatę zgodnie z aktualnie obowiązującym cennikiem.
  13. Odczyt wskazań podlicznika będzie wykonywany przez pracownika Zakładu Gospodarki Komunalnej jednocześnie z odczytem wodomierza głównego w nieruchomości. Właściciel musi zapewnić możliwość jednoczesności odczytu wodomierza głównego i podlicznika. Zużycie zmierzone przez wodomierz główny będzie wskazaniem zużycia wody, a zużycie zmierzone przez podlicznik pomniejszy ilość odprowadzanych ścieków.
  14. Upływ okresu legalizacji podlicznika, uszkodzenie, zerwanie plomb lub wykorzystywanie wody w sposób tworzący ścieki będzie podstawą do odstąpienia przez Zakład od odejmowania podlicznika w rozliczeniach i naliczenia opłat za ścieki według wskazań wodomierza głównego.
  15. Za utrzymanie w dobrym stanie technicznym  i legalizację wodomierza – podlicznika odpowiada Odbiorca.
 
Schemat prawidłowego montażu podlicznika określa załącznik.
 

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony